Idż do nawigacji Idż do głównej treści

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Olsztynie

Biuletyn Informacji Publicznej

Komunikat Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o stwierdzeniu w 2021 r. siedemnastego ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Komunikat Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o stwierdzeniu w 2021 r. siedemnastego ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o wykryciu siedemnastego w 2021 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń u świń na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. 22 października 2021 r., otrzymano sprawozdania z badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – PIB w Puławach dotyczące próbek pobranych od świń w gospodarstwie liczącym 269 szt. świń, zlokalizowanym w miejscowości Bratian, gmina Nowe Miasto Lubawskie, powiat nowomiejski – na obszarze objętym ograniczeniami III (czerwonym) – wymienionym w części III załącznika do RWK 2021/605 oraz na obszarze zagrożonym, wyznaczonym w związku ze wcześniejszym stwierdzeniem ogniska asf w tej samej gminie.

W gospodarstwie wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby zgodnie z przepisami UE oraz rozporządzeniem MRiRW z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń.  

Wytworzenie: Katarzyna Kawecka (22.10.2021 godz. 13:35)
Publikacja: Katarzyna Kawecka (22.10.2021 godz. 13:35)
Rejestr zmian