Idż do nawigacji Idż do głównej treści

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Olsztynie

Biuletyn Informacji Publicznej

Instrukcja

1. Przeglądanie stron
Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

2. Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

3. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):
-Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
-Pozostałe informacje - zbiór informacji na temat sposobu dostępu do danych publicznych nie ujętych w BIP

4. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

5. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Pod głownym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.
Dokumenty specyficzne takie jak treść prawa miejscowego, wnioski do wypełnienia i inne załączniki zapisane są w postaci plików pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany darmowy program Adobe Reader (do pobrania z: http://get.adobe.com/reader (link is external)). Czasem pojawiają się też załączniki w formacie doc. Do ich odczytania można skorzystać z programu Microsoft Word (wersja próbna do pobrania z: http://office.microsoft.com/pl-pl/try (link is external)) lub darmowego OpenOffice Writer (do pobrania z: http://pl.openoffice.org/product.download.html (link is external)) lub darmowej przeglądarki plików doc Word Viewer).

Wytworzenie: Tomasz Bagniewski (19.08.2016 godz. 16:42)
Publikacja: Jacek Salmanowicz (29.08.2016 godz. 08:21)
Ostatnia zmiana: Jacek Salmanowicz (29.08.2016 godz. 08:21)
Rejestr zmian